Slider

Vitajte na stránkach venovaných citrusom, chilli a iným zaujímavým rastlinám

Cieľom webstránky je ponúknuť možnosť nahliadnuť do mojich pestovateľských aktivít. Snažím sa, aby tu vznikol priestor peknej prezentácie, čo možno nadchne aj iných k pestovaniu a vareniu, keďže na stránke sa nachádzajú aj moje recepty. Ako chlapec z vidieka som mal vždy vzťah k rastlinám a až ako malý som začínal s pestovaním fazule, postupne sa objavili v mojom zábere aj ostré papričky, paradajky a citrusy. Hoci môj záujem postupom času k niektorým rastlinám opadol, našiel som si svoju oblasť, ktorá ma dlhé roky baví a teší. 

Keďže mám iba malý skleník, ale väčší pozemok, sústreďujem sa hlavne na pestovanie rastlín v exteriéry bez ochrany, u citrusov a figovníkov so zimovaním v chladných garážových priestoroch, prípadne iba so slabou ochranou vonku na záhrade. Popri viac exotických rastlinám mám v starostlivosti aj klasické ovocné stromy a kry, z ktorých za osobitnú zmienku stoja asi len kanadské a kamčatské čučoriedky (zemolezy). Stránky sa nevenujú všetkým pestovaným rastlinám, ale vyberám svoje obľúbené a najzaujímavejšie.

Dúfam, že sa v spleti odkazov a podstránok nestratíte a získate nové zaujímavé informácie.    

na-stranke-sa-pracuje

 

Stránka je ešte vo svojich začiatkoch, preto majte prosím trpezlivosť s častými zmenami

Aktualizácie a postup prác na stránkach:

 

5. 4. 2017

Obsahovo je dokončená sekcia citrusov. Ešte budem robiť úpravy a dopĺňať fotky, ale hlavná časť je hotová. Postupne budem pracovať na sekciách, kde je potenciál aktualít (kvitnutie rastlín, výsev a pod.)