Slider

Vitajte na stránkach venovaných citrusom, chilli a iným zaujímavým rastlinám

Cieľom webstránky je ponúknuť možnosť nahliadnuť do mojich pestovateľských aktivít. Snažím sa, aby tu vznikol priestor peknej prezentácie, čo možno nadchne aj iných k pestovaniu a vareniu, keďže na stránke sa nachádzajú aj moje recepty. Ako chlapec z vidieka som mal vždy vzťah k rastlinám a až ako malý som začínal s pestovaním fazule, postupne sa objavili v mojom zábere aj ostré papričky, paradajky a citrusy. Hoci môj záujem postupom času k niektorým rastlinám opadol, našiel som si svoju oblasť, ktorá ma dlhé roky baví a teší. 

Keďže mám iba malý skleník, ale väčší pozemok, sústreďujem sa hlavne na pestovanie rastlín v exteriéry bez ochrany, u citrusov a figovníkov so zimovaním v chladných garážových priestoroch, prípadne iba so slabou ochranou vonku na záhrade. Popri viac exotických rastlinám mám v starostlivosti aj klasické ovocné stromy a kry, z ktorých za osobitnú zmienku stoja asi len kanadské a kamčatské čučoriedky (zemolezy). Stránky sa nevenujú všetkým pestovaným rastlinám, ale vyberám svoje obľúbené a najzaujímavejšie.

Dúfam, že sa v spleti odkazov a podstránok nestratíte a získate nové zaujímavé informácie.    

Posledné týždne sa viditeľné práce na stránke zastavili z dôvodu viacerých útokov, ktoré sa snažili ovládnuť stránku. Preto som voľný čas a energiu investoval do lepšieho zabezpečenia. Našťastie web sa im nepodarilo ovládnuť, ale niekoľkokrát poškodili jej funkčnosť, keď zistili, že ju nedokážu kontrolovať. Problém bol, že keď som im zatvoril jednu cestu, tak si nachádzali ďalšie. Dnes som, dúfam na konci cesty a útoky budú zriedkavejšie. Prosím zabezpečte si aj vy svoje vlastné weby a zatvárajte cestičky pre útočníkov. (31.5.2017)

na-stranke-sa-pracuje

 

Stránka je ešte vo svojich začiatkoch, preto majte prosím trpezlivosť s častými zmenami

Aktualizácie a postup prác na stránkach:

5. 4. 2017

Obsahovo je dokončená sekcia citrusov. Ešte budem robiť úpravy a dopĺňať fotky, ale hlavná časť je hotová. Postupne budem pracovať na sekciách, kde je potenciál aktualít (kvitnutie rastlín, výsev a pod.)