Recepty
Mierne pálivá Barbeque omáčka
30. augusta 2016
0

Recept tejto omáčky som našiel na jednom americkom webe, keď som hľadal tipy na mierne pálivé omáčky ku grilovaniu, ale mierne som jej zloženie vylaďoval podľa svojej chuti a preferencií rodiny. Nakoniec som skončil pri tomto zložení:

Základné suroviny:

5 veľkých paradajok typu beefsteak (alebo cca 12 normálnych)

1 veľká cibuľa

3 strúčiky cesnaku

2 ks Cayenne alebo inej stredne ostrej papriky

3 pl olivového oleja

5 pl bieleho vínneho octu (môže byť aj jablčný alebo klasický liehový)

3 pl cukru

3 pl worchestru

1 pl soli

1 malý hustý pretlak (fakt hustý, aby bola omáčka hustejšia)

1 pl škrobu (preferuje sa kukuričný, ale môže byť aj zemiakový)

Benzoan sodný (E211) ako voliteľný konzervant

Na dochutenie sa môže použiť:

rôzne korenie podľa chuti

napr. čierne korenie

 

Postup prípravy:

Umyjeme papriku a paradajky a pripravíme si cibuľu. Všetko nakrájame a vložíme variť do hrnca. Varíme, tak dlho aby všetko zmäklo, ale nebolo ešte úplne rozvarené. Pred koncom pretlačíme strúčiku cesnaku cez lis do masy. Po tomto zmes pustím cez mlynček na prípravu pretlaku, ktorý mám doma a oddeľuje semená a šupky od zvyšku hmoty. Vďaka tomu vznikne krásne jemná omáčka bez tvrdých častí a hrudiek.

Vzniknutú zmes položíme opäť na sporák, kde pri varení postupne pridávame ostatné ingrediencie – olivový olej, vínny ocot, cukor, soľ, worchester a pretlak, ktoré zmes finálne dochutia. Túto zmes povaríme spolu asi 2-3 minútky, aby sa odparil alkohol z octu a potom ju zahustíme škrobom a pridáme konzervant, ktorý je v tomto prípade benzoan sodný a povaríme kým sa škrob a konzervant rovnomerne nerozptýli.

Potom môžeme sporák vypnúť a začať dávkovanie do čistých pohárov, ktoré pre dlhšiu trvanlivosť po uzavretí ešte sterilizujeme asi 10 minút a máme hotové.

Konzervačnú látku nemusíme pridávať, ale musíme myslieť na fakt, že po otvorení sa dá zmes skladovať v chladničke len 4-7 dní kým sa nám nepokazí a neskysne. S benzoanom sa dá zmes držať v chladničke otvorená aj 15-20 dní bez skazenia. Preto ak chcete variť bez konzervantov ako to väčšinou robím ja, potom musíte zmes dávkovať do menších pohárov alebo ju použiť pri posedení s väčším počtom priateľov.

Táto omáčka je chuťovo jemná nahrádza skôr pikantný kečup alebo v obchode kupované BBQ omáčky, ale keď viete, že máte radi ostrejšie, môžete si pridať aj viac chilli.

No a čo viac si zaželať ako dobrú chuť.